ładowanie strony

O festiwalu

 

Dron Festiwal od 2015 roku
od początku w Gdyni
Gdynia zawsze Partnerem Strategicznym

Dron Festiwal

 

Dron Festiwal powstał w 2015 roku – pierwsze tego typu wydarzenie na świecie

Od początku w mieście Gdynia
Pierwszy festiwal filmów zrealizowanych za pomocą dronów
Profesjonalnie zorganizowany wyścig dronów Drone Race. Jeden z pierwszych w Europie i na Świecie.
Pierwsze w Europie targi związane z tematyką dronów

W pierwszej edycji wyścig – Drone Race – odbył się na terenie parkingu podziemnego

parking PPNT

 

 

 

DRON FESTIWAL 2015

 

2015

15 stycznia 2015 ruszył I Dron Festiwal, czyli festiwal filmów wykonanych za pomocą dronów, od tej daty można było zgłaszać filmy na kokurs. Finał festiwalu odbył się w Gdyni 16 maja 2015 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Towarzyszył mu „wyścig dronów”, czyli zawody modeli zdalnie sterowanych – metodą FPV tzn. (na podstawie obrazu z kamery zamontowanej w dronie). W trakcie trwania całej imprezy w budynku PPNT zaprezentowały swoje produkty firmy związane z tematem dronów i filmowania z powietrza.

 

 

DRON FESTIWAL 2016

 

2016

Jedna impreza: 4 niezależne wydarzenia ze słowem „dron” w nazwie. W drugiej edycji festiwalu odbył się konkurs filmowy. Filmy mogli zgłoszać profesjonaliści i amatorzy. Filmy zostały podzielone na 2 kategorie: Scenes, Fun&Stories. Bardzo ważnym elementem festiwalu były unikatowe prelekcje przeprowadzone przez specjalistów i adresowane do pilotów i użytkowników dronów. Przybyli przedstawiciele Urzędu Lotnictwa Cywilnego z materiałem dotyczącym prawnych regulacji związanych z użytkowaniem dronów, zasad zdobywania uprawnień, perspektyw rozwoju branży, itp. Odbyła się bardzo ciekawa prezentacja przeprowadzona przez pracownika PAŻP (Polska Agencja Żeglugi Powietrznej) a w niej jakże ważna i ciekawa kwestia korzystania z przestrzeni powietrznej. Bo jak wiadomo niebo nad nami nie jest niczyje a poruszanie się po nim dronem może stwarzać sytuacje niebezpieczne. DRON Race – wyścig W pierwszej edycji wyścig rozegraliśmy w parkingu podziemnym. Rozwiązanie było efektowne lecz posiadało także wiele ograniczeń. Wyścig dronów 2016 zorganizowaliśmy wg regulaminu FAI. na terenie lotniska Aeroklubu Gdańskiego w Pruszczu Gdańskim.

 

 

Dron Festiwal 2017

 

2017

 

 

Pierwszy w Polsce wyścig Pucharu Świata F3U na stadionie im Kazimierza Górskiego w Gdyni

 

W pierwszej edycji festiwalu Drone Race czyli wyścig dronów rozegraliśmy na parkingu podziemnym PPNT. Rozwiązanie było efektowne lecz posiadało także ograniczenia. Drone Race 2017 organizujemy według regulaminu FAI Fédération Aéronautique Internationale jako Puchar Świata F3U FPV Racing.

 

Narodowy Stadion Rugby im Kazimierza Górskiego to Idealne miejsce do przeprowadzenia Wyścigu Pucharu Świata F3U. Stadion mieści ponad 3 tysiące miejsc siedzących, z których dopingować można zawodników pierwszego w Polsce Sportowego Wyścigu Dronów. To obiekt nowoczesny, przystosowany do rozgrywania najwyższej rangi meczów oraz eventów.
Dane techniczne:
Wymiary boiska dla meczów piłkarskich: 100 x 68 m
wymiary boiska: 120 x 74 m,
dla wyścigu transmitowanego przez telewizję: 1200 LX